Sinds jaar en dag hebben de klanten van PLUS Sabine Zondag aan de Nootdorpseweg in Pijnacker de gelegenheid hun statiegeldcenten te schenken aan een goed doel.

Pijnackernaren Helpen Armenië is al jaren een van de goede doelen. Zeer onlangs zijn ‘de centen’ weer eens geteld en toen bleek dat ‘de teller’ pas bij 1450 euro bleef stilstaan. Een schitterend bedrag dat zaterdag 24 mei in de vorm van een cheque werd overhandigd aan voorzitter Henny Bos van de Armeniëstichting. Die toonde zich zeer verheugd met het resultaat.

Er wordt nog een passende bestemming gezocht voor het bedrag. Sabine Zondag laat het graag aan ons over maar als het ‘iets met en voor kinderen mag zijn’, dan zou ze dat heel mooi vinden. Ze heeft met haar partner twee jonge kinderen, Puck en Abby, die natuurlijk nog meer aandacht krijgen dan de winkel die haar naam draagt.

Overigens zonder dat de winkel ook maar iets van aandacht tekort komt. Iedere dag zetten Sabine en haar honderd medewerkers/collega’s zich er voor in om het de klanten optimaal naar de zin te maken. Vers bereid, gezond, lokaal, kwalitatief hoogstaand, gevarieerd en scherp geprijsd; dat ze de aspecten waar PLUS Sabine Zondag zich mee probeert te onderscheiden. Heel veel maaltijden en ook ingrediënten daarvoor worden vers bereid en geprepareerd in de eigen keuken en de eigen slagerij. “Veel klanten zijn daar nog steeds niet voldoende van op de hoogte. Ze kunnen zich niet goed voorstellen dat we binnen de supermarkt een eigen keuken en een eigen slagerij hebben.”

PLUS heeft geen eigen bakkerij maar werkt wel samen met Bakkerij Rijnbeek en met meer lokale leveranciers van onder meer groente en fruit. Zo heeft ook de topchocola van Leonidas een plekje gevonden onder het dak van de PLUS. Verder investeert PLUS Sabine Zondag voortdurend in de medewerkers. Bijzonder is dat leerlingen van ’t Kraainest, een school voor aangepast onderwijs in Nootdorp, bij PLUS de kans krijgen werkervaring op te doen.

Tot slot zegt Sabine nog dat er meteen na de zomervakantie weer een mooie actie volgt met het lokale verenigingsleven. PLUS is landelijk weer sponsor van de eredivisie geworden. Geen verbazing dus over het feit dat Oliveo en DSVP bij deze actie betrokken gaan worden… Nadere informatie volgt.

De Stichting Pijnackernaren Helpen Armenië (SPHA) is een vrijwilligersorganisatie uit Pijnacker die sinds 2005 actief is in het ondersteunen van hulp- en ontwikkelingsprojecten in Armenië. De stichting werkt nauw samen met de lokale organisatie Little Bridge, geleid door de Nederlandse ontwikkelingswerker Maria Goris. Samen zetten zij zich in voor concrete hulp aan kwetsbare groepen in Armenië, zoals vluchtelingen, ouderen, kleine boeren en startende ondernemers.